GQ Turkey feat. Levi’s and me!

GQ Türkiye ile işbirliğimizin bu bölümünde bu sefer kendimi Levi’s için organize edilmiş editoryal çekiminde buldum. Ortada iki büyük isim olduğu için stüdyoya giderken zaten çok heyecanlıydım. Beni fotoğrafçıyla tanıştırdıklarında ise heyecanım ikiye katlandı; fotoğrafçı Murat Suyur’du. Bundan 3-4 yıl önce henüz deviantart halen fotoğrafçıların gözde sitesiyken Murat Suyur’u tanımıştım ve yine o dönem en çok takip ettiğim fotoğrafçılardan biriydi. Şimdi ise aynı sette çalışıyoruz. Herşey ne kadar hızlı gelişiyor!

Sonuç olarak tabii ki benden istendiği gibi backstage video’su değil de farklı bir şeyler yapmak için elimden geleni yaptım. Demek istediğim backstage video’sunu çekmekte ne var? Önemli olan yeni bir şeyler katmak değil midir?

In this episode of our collaboration with GQ Turkey, i’ve found myself at the shooting of Levi’s. These are two important names that could make me very excited while i was on road to studio. When they introduced me the photographer, my excitement got doubled; the photographer was Murat Suyur. I knew Murat Suyur from deviantart when it was still a cool website for photographers. It has been more than 3 years. Now, we were working together on set. Ah the dream! How things change so fast!

As a result, of course i tried my best not to do backstage video -although that was what they wanted from me. I mean what’s attracting with making a backstage video? Isn’t the important thing making something new with what i have?

0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *