Dancing with Billur Saatçi

Billur‘la yıllar önce bir proje için bir araya gelmiştik. Tabii ki yüksek enerjisiyle çalışmaktan en çok keyif aldığım insanlardan biri oldu. Sonra yıllar geçti, bu günlere geldik ve tam da “neden artık Billur’la bir şeyler yapmıyoruz acaba” diye düşünmeye başlamışken Billur’dan beklenen mesaj geldi; “Seni aradım ama ulaşamadım, artık buluşma zamanı geldi!”.

Hemen ardından hızlıca organize olduk ve bu sefer de Marks & Spencer için bir araya geldik. İşin içinde Billur olunca tabii  bol bol dans, eğlence ve samimiyet de peşinden geldi. Ben pek bir şey yapmadım, müziği açtık, Billur’a “hadi dans et!” dedim (evet, gerçekten) ve o da dans etmeye başladı (ki bu konuda çok da başarılı). Ben de video’sunu çektim. Sonuç tabii ki oldukça eğlenceli oldu. Bakalım video’yu izlerken siz de bizim gibi dansa eşlik edecek misiniz?

Years ago, we had come together with Billur for a project. Of course she had become one of the funniest people that i’ve worked with. She has just amazing energy that i adore. Then the years passed, i had begun to think and ask to myself “why am i not collaborating with her any more?”. And i got the expected message from Billur: “I called you but couldn’t reach. It’s time to meet!”.

Soon after, we organised the things quickly and this time we made a project for Marks & Spencer. When Billur is in, it’s so normal that there is also lots of fun, dance and intimacy. I didn’t show much effort actually: Turned on the music and said to Billur “Come on, let’s start to dance” (yes, exactly). So she started dancing which she is really good at. I took the video and of course the result was really fun. Let’s see if you will join us dancing while watching the video.

2

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *