Introducing Catch!

slide

Her zaman etrafımda ilham aldığım insanlar oluyor. Sadece kıyafetleri veya stili değil hepsinin de eşsiz bir duruşu var. Büyük şehirde yaşamanın güzelliği de bu sanırım. Çok farklı insanlar, çok farklı tarzlar, hepsi bir arada. Bir sonraki köşede nasıl bir insanla karşılaşacağın her zaman büyük bir süpriz. O yüzden neden kameramı bir de sokaktaki insanlara çevirmiyorum diye kendime sordum ve harekete geçtim. Geçen Pazar günü Klup Kulah’ın bit pazarı etkinliğine giderken kameramı da yanıma aldım. Ortaya çıkan şeyler beni çok heyecanlandırdı. Umarım siz de beğenirsiniz.

Bundan böyle sokakta karşılaştığım eşsiz insanları yakalıyor ve CATCH‘te onlara yer veriyorum. CATCH‘e web sitesindeki yukarıdaki tab’lerden girebileceğiniz gibi www.emircansoksan.net/catch adresinden de ulaşabilirsiniz. Kim bilir belki yakında apayrı bir websitesi olur?

There are always people around me that inspire me. Not just they have fashionable clothes or they have marginal style; the most important thing is they all have unique look. I think it’s the most exciting thing about living in a big city. Different people, different looks, all in one. Like Tom Hiddleston said; “You never know what’s around the corner”. So, i decided to focus on the people in streets. Last Sunday, i went to flea market at Klup Kulah with my camera. The results are exciting. I hope you like it too.

From now on, i will catch the unique people around me and put their inspiring photos on CATCH. As you can enter CATCH by clicking the tab on the page, you can also simply go to www.emircansoksan.net/catch . Who knows, maybe it would become a completely different website one day?

 

1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *