cuantas gotas por kilo se toma la ivermectina ivermectin coronavirus 2021 laboratorio gencopharmaceutical ivermectina ivermectin kaufen holland ivermectin 1 dosage for dogs mange

MAVİ AT PARIS FASHION WEEK – I

MAVİ AT PARIS FASHION WEEK – I

Geçtiğimiz Paris Moda Haftası’nda Türkiye’nin en önemli denim markası Mavi ile bir araya geldim ve bütün bir hafta boyunca Mavi için denim sokak stili avına çıktım. Ortaya bol “mavi”li, oldukça cool ve özgün bir sokak stili projesi çıktı. Fotoğraflardan bazıları burada, tamamı ise www.ilovemavi.com ‘da. Bu arada bir de video’muz var, o da pek yakında buralarda bir yerde!

Gün 2

Dört büyük moda haftasının son ayağı Paris Moda Haftası 1 Mart’ta başladı. İkinci gününde dahil olduğum maratonda, bir hafta boyunca bizi oldukça stil sahibi ve koşturmalı günler bekliyor. Moda haftasının ikinci günü benim için Maison Margiela defilesiyle başladı. Margiela her sene olduğu gibi bu sene de Grand Palais’de gerçekleşti. Sokak stili fotoğrafı çekmek için en güzel lokasyonlardan biri Grand Palais. Sokak stili ikonlarının da gelmesiyle, fark ediyorum ki moda ne kadar değişse de denim bir şekilde başka bir forma girip insanların vazgeçilmezi oluyor.

DAY1-2 DAY1-23

Bu sezon alıştığımız skinny jean, yerini daha geniş, rahat pantolonlara bırakmış. Bence pek de iyi olmuş. Moda bir oyun alanı ise, insan formunu da değiştirecek ve özgüvenli kesimler de oyunun bir parçası olmalı. Bir diğer trend ise kesik paçalar ve altına giyilen topuklular. Eh bir de mükemmel kesim jean’i bulduysanız, biz sokak stili fotoğrafçılarının hedefine kolaylıkla giriyorsunuz. Denim ceketler ise aşırı rüzgarlı, hatta karlı Paris havasının kurtarıcılarından biri oldu. Denim ceket giyip de havalı gözükmemek zor olsa gerek. Grand Palais’de başlayıp benim için Palais de Tokyo’da Rochas defilesi ile sonlanan Paris Moda Haftası’nın ikinci günü böyle geçti. Yarını iple çekiyorum!

DAY1-2 DAY1-3

DAY1-34Gün 3

Paris Moda Haftası’nın en zorlayıcı yanı kesinlikle sabah erkenden başlayan önemli defileler. Sanılanın aksine Moda Haftası bir eğlence değil, çok disiplinli bir zaman. Herkes durmaksızın koşturuyor. Ben de sabah 8’de Le Marais’de hızlı bir kahvaltı yaptıktan sonra hemen Grand Palais’ye vardım. Bugün sabahtan öğleye kadar aralıksız önemli defileler var; Chloé, ardından Jardin Des Tuileries’de Carven, Palais de Tokyo’da Ann Demeulemeester ve bambaşka bir lokasyonda Balmain.

day2-6

Bu koşturmacalı günde yine denim giyen insanları yakalamak için iş başındayım. Fark ettim ki denim tam bir kilit nokta. İstersen çok feminen ve zarif bir hava yakalıyorsun veya tamamen asi, punk bir hava. Bugün iki jean ceketin nasıl farklı giyinildiğiyle bunu çok iyi anladım. Birisi yırtık jean ceketle çok daha asi iken, diğeri düz yıkamalı jean ceket içine giydiği çizgili ipek bir gömlekle çok daha farklı bir havaya bürünmüştü.

day2-1 day2-2

Denim avına çıkınca hayranı olduğun stil ikonlarını denim’leri içinde görmek pek harika oluyor. Bugün Balmain defilesinden önce yakalıdığım Yoyo Kulala denim on denim stilinin tam olarak hakkını vermişti. Kristina Bazan ise her zamanki feminen stilini camel renkle birleştirdiği jean’iyle tamamlamış. Pek de güzel olmuş. Diğer sevdiğim bir isim Tiany Kiriloff ise hamilelik sonrası harika bir şekilde alanlara dönmüş. Paco Rabanne defilesi öncesi onu da Palais de Tokyo’da düz kesim jean’i ile yakaladım. Şimdi dördüncü gün için biraz enerji toplama zamanı. Yarın beni yine Paris’te moda dolu bir gün bekliyor.day2-5

Gün 4

Paris Moda Haftası’nın tam ortasına geldik. Artık herkes aşırı tempodan yorulsa da sabah erkenden Junya Watanabe defilesi olunca herkes alana geldi. Günün devamı benim için Grand Palais’deki Mugler şovu ve ardından her sezon kendine yeni bir lokasyon belirleyen Acne Studios ile devam etti. Bu sefer Acne Studios, tıpkı Balmain gibi şovunu Paris’te Arc de Triomphe’a çok yakında bulunan Hotel Potocki’de yapmayı tercih etmiş. Ben de biraz erkenden alana varıp, henüz tüm davetliler doluşmadan köşedeki Brasserie Balzac’ta biraz mola verip tekrar sokak stili avına devam ettim.

131

Bugün en çok dikkatimi çeken, bir jean’in paçalarını farklı şekillerde kısaltarak, bir tarzın nasıl kişiselleştirilebileceğiydi. Acne Studios defilesi öncesi gördüğüm tek ama uzun bir şekilde katlamayla giyilmiş bir jean, karakterin stilini hem güçlü hem de zarif bir hale getirmiş. Diğer yandan kısa paçalı jean’le kombinlenmiş ayak bileklerini açıkta bırakan düz ayakkabılar ise en çok karşılaştığım stil oyunuydu.

31 71

101 111 121 141

Comments (0)
Join the discussion
Read them all
 

Comment

Hide Comments
Back

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Share