HOTİÇ – AYAKKIM VE BEN

HOTİÇ – AYAKKIM VE BEN

 

Geçtiğimiz bahar, İstanbul İletişim’den Gülin beni çok heyecan duydukları bir proje için ofislerine davet etti. Türkiye’nin köklü deri markalarından Hotiç’in 77. yılları şerefine bir sokak stili projesi yapmak istediklerini söylediler. Proje üssü olarak da İstanbul’u düşünmüşler. E benim için çocuk oyuncağı tabii; zaten yılın çoğunu moda haftalarında sokak stili avıyla geçiriyorum. İstanbul’un da yarısını tanıyoruz, çok kolay olacak işimiz diye düşündüm. Ama biraz beyin fırtınası sonrası işler biraz ilginçleşmeye başladı. Hotiç malum Türkiye’nin her yerinde mağazası olan büyük bir zincir. Türkiye’de farklı kitlelere ve coğrafyalara hitap ediyor. O zaman projeyi İstanbul’la ve belli bir insan grubuyla sınırlamak ne kadar doğru olacaktı? Belki evet, sadece İstanbul ile kalırsak proje çok havalı, çok “trendy” ve ışıltılı olabilirdi. Ama Hotiç ‘in marka olarak bundan daha büyük bir amacı vardı.

Bütün bu soruları birbirimize sorduğumuz birkaç ayın sonunda -evet yaratım süreci gerçekten uzundu- projeyi çok farklı bir boyuta taşıma kararı aldık. Türkiye’nin 7 farklı bölgesindeki 7 şehri ziyaret edip, buradaki lokal ve gerçek müşterilerle iletişime geçip, marka çekimi için gönüllü olabilecek insanları bulmaya ve fotoğraflamaya karar verdik. Rotamız da benim için çok ilginçti: İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Samsun, Van, Gaziantep…

Başta tabii ki inanılmaz endişeliydim. Hemen akabinde Paris, New York ve Milan‘a gidiyorsun ve bir anda kendini Antep’te buluyorsun. Ama işte projeyi ilginç kılan nokta da bu: “Gerçek” insanlar, “gerçek” mekanlarda. Projenin çekimleri toplamda 3 hafta kadar sürdü ve ben bu süreçte tabii ki hiç ev yüzü görmedim. Ama kendime çok daha yeni evler ve arkadaşlar edindim. Hem de 90 arkadaş! Evet, proje kapsamında 7 şehirde toplam 90 kişinin fotoğrafını çektik. Hepsiyle çok farklı anılarımız oldu ve çok güzel sonuçlar ortaya çıkardık.

Proje ay boyunca Hotiç Blog ‘da ve Hotiç Instagram hesabında günlük olarak yayınlanmaya başladı bile. Özel video’lar da çok yakında. Ben de tabii ki fotoğrafları Hotiç paylaştıkça CATCH ‘te paylaşacağım. Şimdilik her şehirden birer görselle biraz ısınma turu atalım. İyi yolculuklar!

İSTANBUL

hotic-web2

ADANA

hotic-web4

İZMİR

hotic-web6

ANKARA

hotic-web7

SAMSUN

hotic-web5

GAZİANTEP

hotic-web8

VAN

hotic-web9

Comments (0)
Join the discussion
Read them all
 

Comment

Hide Comments
Back

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!

Share